Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

Jak projektuję

Przedstawiam 6 etapów na podstawie których projektuję strony internetowe. Zależało mi szczególnie na opisaniu tych procesów, ponieważ w tych kilku punktach mogę pokazać jak złożony jest proces produkcji strony WWW i z czego wynika czas oczekiwania na efekt końcowy.

01

WYWIAD

 

Najpierw przesyłam listę informacji potrzebnych do wykonania strony. Później umawiamy się na rozmowę, która zazwyczaj trwa nie więcej niż 1-2h. Wywiad może mieć formę spotkania osobistego na terenie Poznania i okolic, rozmowy telefonicznej, wymiany e-mailowej lub video konferencji na SKYPE.

Jest to ważne, ponieważ w ten sposób mogę poznać właściciela firmy, posłuchać o jego pasji oraz jakie ma preferencje odnośnie strony WWW.

02

KONCEPT

 

Po zebraniu wszystkich potrzebnych materiałów, tworzę koncepcję strony www. Określam typografię, kolorystykę, motyw przewodni, tła, tekstury, styl ikon itp. Wybieram zdjęcia z różnych źródeł: nadesłane przez klienta, wykonane przeze mnie oraz zdjęcia płatne. Szukam też  inspiracji na podobnych stronach branżowych w kraju  i za granicą.

Jest to najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap projektowania.

03

MAKIETY I PROTOTYP

 

Na tym etapie tworzę szablon strony, czyli określam wygląd stałych elementów, które będą na każdej podstronie tj. pasek menu, nagłówek, wezwanie do działania, stopka. Następnie tworzę logiczny podział treści zmiennej, czyli tekstów, zdjęć i grafiki na poszczególne podstrony.

Ze względu na czas, całość jest przygotowana w programie graficznym jako statyczny obraz, aby przyspieszyć cały proces projektowania i wykluczyć  ponowne przeprojektowywanie.

04

PRODUKCJA

 

Mając już przygotowane projekty każdej podstrony, po kolei odwzorowuję je w WORDPRESSIE. Jest to proces żmudny, ale nie wymagający zbyt dużej pracy kreatywnej.

Na zakończenie należy jeszcze wykonać ostateczne szlify, aby całość zrobiła odpowiednie wrażenie na odbiorcach (efekt WOW).  Dodaje gradienty, cienie, ruchome tła i ikony, różne animacje i mikro-interakcje, aby strona internetowa była ciekawa oraz potrafiła pozytywnie zaskoczyć  użytkownika.

05

OPTYMALIZACJA

 

Strona jest już prawie gotowa, ale wymaga kilku zabiegów technicznych. Najpierw testuję stronę na urządzeniach mobilnych, żeby sprawdzić skalowalność i prawidłowy układ elementów.

Później następuje optymalizacja SE0 i indeksacja. Dodaję tytuły i opisy dla zdjęć oraz podstron. Na koniec przyspieszam działanie strony oraz wspólnie z klientem wprowadzam ostateczne poprawki.

06

START STRONY WWW

 

Nadszedł wreszcie ten ekscytujący moment! 🙂 Wszyscy mogą odwiedzić Twoją stronę internetową i dowiedzieć się o szczegółach oferty. Jest to też dopiero początek całego przedsięwzięcia i reklamy Twojego biznesu.

Pozycjonowanie będzie stopniowo sprowadzało potencjalnych klientów w Twoje progi, a dzięki Google Analitycs będziemy wiedzieć ile dokładnie osób odwiedza stronę internetową.

Opinie o mnie

Są to opinie moich klientów z którymi współpracuję do tej pory.

Adres

Piotr Jeziorny - Freelancer
Ul. Wierzbowa 4a
62-030 Luboń
w

Formy kontaktu

Telefon i sms: +48 506 098 960
E-mail: piotr.jeziorny@gmail.com
Komunikatory: Messenger, What's up, Skype, Google Hangout, Zoom, Team viewer... Jeśli to mało, to chętnie skorzystam z Twojej propozycji:)
Spotkania osobiste: na terenie Poznania i okolic.

}

Godziny kontaktu

Od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-20:00
Sobota - 12:00 - 16:00
Niedziela – pilne sprawy i tylko dla stałych klientów:)

Copyright © Piotr Jeziorny "Freelancer007"

Obsługuję klientów z całej Polski oraz z najbliższych miejscowości: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Mosina, Komorniki, Plewiska.