Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

Optymalizacja SEO

Posiadam zbiór najlepszych źródeł do umieszczenia linków zewnętrznych.

Optymalizacja SEO to najważniejsze działanie w pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarce Google. Proces ten skupia się na tym, by dana strona zaczęła wyświetlać się wyżej w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania i spełniała wytyczne wyszukiwarki. Twoja strona zostanie lepiej oceniona przez algorytm, dzięki czemu nastąpi znaczący wzrost widoczności na frazy kluczowe, które są najważniejsze dla Twojego biznesu. 

Jako profesjonalny freelancer zajmę się optymalizacją SEO Twojej witryny, skupiając się na każdym aspekcie tego procesu, m.in.: 

  • optymalizacji technicznej – zależy mi na tym, by Twoja strona, serwis lub sklep internetowy działał szybko na każdym urządzeniu i był pozbawiony błędów, które wpływają na gorsze pozycje w wyszukiwarce; 
  • optymalizacji i tworzeniu nowych treści – treści obecne na stronie powinny być pozytywnie oceniane przez roboty Google i jednocześnie wartościowe dla użytkowników. 

To podstawowe działania, na które kładę nacisk podczas optymalizacji SEO on-site. Czym właściwie jest optymalizacja on-site? Pojęcie to należy to rozumieć jako wszystkie czynności i kroki, nad którymi pozycjoner ma pełną kontrolę – wykonywane zarówno w kodzie strony, jak i w treści widocznej dla użytkowników. Zalicza się do tego np. optymalne linkowanie wewnętrzne, zastosowanie tagów meta title i description, dobór odpowiednich słów kluczowych itd.  

Optymalizacja SEO freelancer – jak wygląda optymalizacja techniczna strony?

Jeśli chcesz, by Twoja strona wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania i przyciągała więcej klientów, nie możesz pomijać kwestii technicznych. Pomogę Ci zadbać o wszystkie elementy, które przekładają się na widoczność Twojego biznesu w sieci i wygodę korzystania ze strony.  

Sprawdzę, co funkcjonuje poprawnie, a co należy zmienić. Wyeliminuję każdy błąd, który może mieć negatywne konsekwencje dla pozycji osiąganych w Google. Twoja strona polubi się z robotami wyszukiwarki, a użytkownicy będą chcieli do niej wracać.  

Z jakich działań składa się techniczna optymalizacja SEO i na co możesz liczyć, decydując się współpracę ze mną? 

Wdrożenie site-mapy XML

Za pomocą pliku robots.txt zdecyduję, które podstrony w obrębie Twojej witryny mają zostać zaindeksowane, czyli widoczne w Google, a które nie powinny być udostępnione dla robotów wyszukiwarki. Dzięki temu zapobiegam duplikacji treści na stronie i zmniejszam obciążenie serwera. To ważne działanie w kontekście skutecznej optymalizacji SEO. 

Optymalizacja meta tagów – title i description

Stosowanie nagłówków H1, czyli najważniejszych z punktu widzenia optymalizacji SEO i doświadczeń użytkowników, jest obowiązkowe. Pozostałe formaty nagłówków, czyli H2 i H3 (i coraz rzadziej stosowane H4, H5 i H6) nie są wymagane, ale pozwalają ustrukturyzować treść na stronie i czynią ją przyjemniejszą w odbiorze.

Optymalizacja nagłówków H1-H3

Jeśli Twoja strona ma być pozytywnie oceniana przez algorytmy Google i przyjazna dla użytkowników, powinna być responsywna. Oznacza to, że musi dopasowywać się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana – komputera, tableta czy smartfona. Wykorzystuję technikę RWD (z ang. Responsive Web Design), która pozwala to osiągnąć.  

Analiza błędów 404, związanych z wyświetlaniem nieistniejących podstron

Jeśli w obrębie Twojej witryny znajdują się podstrony z nieaktywnymi adresami URL, wykonam stałe przekierowania 301, które poprowadzą użytkowników w inne miejsca na Twojej stronie. To rozwiązanie przyjazne dla wyszukiwarki, które pozwala zachować aktualne pozycje w wynikach wyszukiwania.  

Pamiętaj, że regularne występowanie błędów 404 może przyczynić się do pogorszenia pozycji Twojego serwisu w wyszukiwarce Google. 

Przekierowania domeny z www na bez www lub odwrotnie

Google postrzega stronę z przedrostkiem www i bez niego jako 2 osobne domeny. W celu uniknięcia duplikacji stron dostępnych w różnych wersjach wykonam globalne przekierowanie 301. Będzie ono prowadzić do jednego, głównego wariantu adresu URL Twojej witryny, co wpłynie pozytywnie na jej widoczność w sieci.  

Techniczna optymalizacja adresów URL

Optymalizacja SEO nie może się obyć bez zastosowania optymalnych rozwiązań z zakresu budowy adresów URL. Zadbam o ich logiczną strukturę, zalecaną długość i nasycenie słowami kluczowymi, co przełoży się lepszą ocenę ze strony robotów Google. Odpowiednia organizacja i większa czytelność adresów URL zostanie też pozytywnie oceniona przez użytkowników. 

Dodanie atrybutów ALT w grafikach i zdjęciach

Dodanie atrybutów ALT, czyli alternatywnych opisów zdjęć zamieszczonych na Twojej stronie pomaga zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwarce. Skupiam się na tym, by teksty te były naturalne i zawierały odpowiednie frazy kluczowe – zgodnie z wytycznymi Google. 

Analiza strony pod kątem kopii treści

Jako profesjonalny freelancer od optymalizacji SEO wykluczę obecność zduplikowanej treści, czyli tzw. duplicate content – zarówno w obrębie Twojej strony, jak i porównując jej zawartość z innymi serwisami. Warto pamiętać, że Google kładzie duży nacisk na oryginalny, wartościowy content, karząc te strony, które kopiują treści od innych. 

Implementacja znaczników strukturalnych, tzw. rich snippets

Rich snippets to dodatkowe elementy opisujące stronę internetową, które wyświetlają się użytkownikom w wynikach wyszukiwania. Wzbogacają one wizualnie prezentację Twojej witryny w Google, dzięki czemu masz szansę wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej odbiorców. 

Optymalizacja stopki serwisu zgodnie z wymaganiami SEO

Wiele osób nie widzi związku między optymalnie zaprojektowaną stopką a pozycjonowaniem witryny – ja się do nich nie zaliczam. Zaplanuję i wykonam stopkę dla Twojej strony lub sklepu internetowego, która będzie zawierać wszystkie niezbędne informacje o Twoim biznesie i zostanie pozytywnie oceniona przez roboty wyszukiwarki. 

Optymalizacja treści – podstawa optymalizacji SEO

W myśl znanego hasła “content is king” przeprowadzę szereg działań, które skupią się na optymalizacji treści obecnej na Twojej stronie, a także zaplanuję i przygotuję nowe teksty. Korzystam ze sprawdzonych strategii SEO i content marketingowych, które pozwolą Ci osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce Google na wybrane słowa kluczowe.  

Optymalizacja wskaźnika THR

Wskaźnik THR – Text to HTML Ratio może być ważnym punktem odniesienia podczas procesu optymalizacji SEO. Informuje on o stosunku ilości opublikowanego tekstu do ilości kodu źródłowego strony. Minimalna jego wartość powinna wynosić 10%.  

Optymalizacja treści pod kątem wytycznych SEO

W czasie optymalizacji SEO przykładam dużą wagę do odpowiedniego przygotowania tekstów – zachowania właściwej struktury, nasycenia słowami kluczowymi, stosowania list punktowanych i numerowanych, pogrubień itd. Zabiegi te pomagają zwiększać widoczność treści (a więc i całej strony) na konkretne słowa kluczowe. 

Zawarcie najważniejszych słów kluczowych w nagłówkach różnego rzędu

Wykorzystanie fraz kluczowych w nagłówkach H1, H2 i H3 to podstawowa praktyka w czasie działań związanych z contentem. Nie można o tym zapominać, jeśli głównym celem są wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. 

Rozbudowanie treści na Twojej stronie

Linkowanie wewnętrzne odgrywa bardzo ważną rolę w procesie pozycjonowania stron internetowych. Dzięki niemu można m.in. poprawić pozycję poszczególnych podstron w wynikach wyszukiwania. Zaplanuję i wdrożę wewnętrzne linkowanie w obrębie Twojej witryny – przełoży się to również na długość interakcji użytkowników z Twoim serwisem i ułatwi im nawigację po nim. 

Konsultacje

Masz pytania dotyczące treści opublikowanej na swojej stronie? Nie wiesz, jakie słowa kluczowe dobrze sprawdzą się w przypadku Twojego biznesu? Chcesz rozbudować content, ale brakuje Ci pomysłu, jak to zrobić? Jako freelancer od optymalizacji SEO prowadzę konsultację, które rozwieją wszystkie wątpliwości. 

Opinie o mnie

Są to opinie moich klientów z którymi współpracuję do tej pory.

Adres

Piotr Jeziorny - Freelancer
Ul. Wierzbowa 4a
62-030 Luboń
w

Formy kontaktu

Telefon i sms: +48 506 098 960
E-mail: piotr.jeziorny@gmail.com
Komunikatory: Messenger, What's up, Skype, Google Hangout, Zoom, Team viewer... Jeśli to mało, to chętnie skorzystam z Twojej propozycji:)
Spotkania osobiste: na terenie Poznania i okolic.

}

Godziny kontaktu

Od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-20:00
Sobota - 12:00 - 16:00
Niedziela – pilne sprawy i tylko dla stałych klientów:)

Copyright © Piotr Jeziorny "Freelancer007"

Obsługuję klientów z całej Polski oraz z najbliższych miejscowości: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Mosina, Komorniki, Plewiska.