Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

Czym są słowa kluczowe?


Słowami kluczowymi to innymi słowy wyrazy, które wpisywane są do wyszukiwarki Google, po to aby odnaleźć konkretne informacje, usługi lub produkty. Słowa kluczowe nazywane są także frazami oraz frazami kluczowymi.

Możemy wyróżnić kilka typów słów/fraz kluczowych. Wsród nich między innymi:

BRANDOWE/FIRMOWE

Słowa kluczowe wpisywane do wyszukiwarki po to aby znaleźć konkretną firmę. Podczas pozycjonowania zazwyczaj strony internetowe nie wymagają specjalnych działań, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania na frazę będącą nazwą firmy. Wynika to między innymi z faktów iż:

  • w większośći  przypadków nazwa firmy jest unikalna;
  • dodatkowo nazwa domeny jest zazwyczaj taka sama jak nazwa firmy, co również przyczynia się do wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.
OGÓLNE SŁOWA KLUCZOWE

Frazy kluczowe składające się przeważnie z 1-2 wyrazów. Wyszukiwane przez osoby, które nie mają sprecyzowanych wymagań co do produktu lub usługi.  Pozycjonowanie na ogólne słowa kluczowe jest dość trudne, głównie ze względu na dużą konkurencję.

Krótsze frazy kluczowe = większa wyszukiwalność przez internautów = większa konkurencja

SŁOWA KLUCZOWE Z “DŁUGIEGO OGONA”

To frazy kluczowe składające się z conajmniej 3 wyrazów.  Osoby wpisując w wyszukiwarkę Google słowa kluczowe z długiego ogona mają bardziej sprecyzowane potrzeby i dokładnie wiedzą czego szukają. Pozycjonowanie na tego typu słowa kluczowe jest zwykle łatwiejsze, ponieważ konkurencja jest również mniejsza.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ilość wyrazów wpisywanych w wyszukiwarkę ukazuje bardziej sprecyzowane  potrzeby, w związu z tym, jest większa szansa, że trafiając z wyników wyszukiwania na naszą stronę internauta znajdzie dokładnie to czego szukał.

Szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Twojej marce stać się bardziej widzialną w wyszukiwarce GOOGLE?

Sprawdź naszą ofertę! – PROFESJONALNE POZYCJONOWANIE LOKALNE

Pozycjonowanie stron internetowych Luboń, Mosina, Komorniki, Skórzewo, Plewiska, Puszczykowo, Stęszew, Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski,