Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

TWORZENIE I POZYCJONOWANIE STRON WWW

– Co to jest content marketing i jakie oferuje korzyści?


Content marketing polega na tworzeniu rozmaitych treści, których celem jest dotarcie do określonego grona potencjalnych klientów i nawiązania z nim długofalowej współpracy. Treści publikowane w ramach content marketingu mogą przybierać formę artykułów, webinarów, filmików, grafik, prezentacji multimedialnych czy wykresów.

Do czego sprowadzają się podstawowe działania content marketingu? 

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane, content marketing ma na celu dotarcie do określonego grona odbiorców, którzy pod wpływem konkretnych działań zdecydują się na podjęcie współpracy z daną firmą. Aby było to możliwe ważne jest tworzenie, a następnie publikowanie poprzez rozmaite strony www interesujących treści, których podstawowym założeniem jest przyciągnięcie uwagi konkretnej grupy klientów, będącej nimi żywo zainteresowanej. Ponadto działania content marketingu to również tworzenie treści na strony pozwalające na budowanie zaangażowania, a także lojalności klientów względem danej marki.

W jaki sposób rozpowszechniać treści w Internecie?

Tak naprawdę je​st na to kilka sposobów. Treści mogą być publikowane poprzez różnorodne strony www, jak choćby blogi czy social media. Kolejnym pomysłem na rozpowszechnianie treści jest mailing, newsletter czy ebooki. Możliwości jest naprawdę sporo, a to tylko od nas zależy jaka opcja okaże się dla nas najbardziej odpowiednia.

Content marketing i SEO – co je łączy? 

Dzięki wysokiej jakości treści, witryna internetowa może być dużo bardziej widoczna w wyszukiwarce. Content marketing stosuje naturalne linkowanie do stron, co ma duży wpływ na zajmowaną przez stronę pozycję w Internecie. W związku z powyższym, kiedy znajdujemy się na etapie jakim jest tworzenie stron warto zadbać o dobrej jakości teksty uwzględniające wymagania SEO. Ponadto wszelkiego rodzaju grafiki, filmy, wykresy itp. również w znacznym stopniu poprawiają widoczność strony w sieci. Oczywiście ważne jest ich odpowiednie zoptymalizowanie.

Jakie narzędzia wykorzystuje się w ramach marketingu treści? 

Jeżeli mowa o narzędziach, które są wykorzystywane w ramach content marketingu to jest ich niewątpliwie sporo. Mogą być to materiały do social mediów, materiały mailingowe, kontekstowe czy interaktywne. Aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał warto zbadać rynek, na którym będą one stosowane.

Jakie korzyści oferuje content marketing? 

Przede wszystkim wzmaga on ruch w witrynie internetowej, zwiększa widoczność strony w Google oraz pozwala na pozyskanie zaufania klientów względem marki. W związku z powyższym ważnym jest, aby opracować jego plan już na etapie, jakim jest projektowanie stron internetowych.

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!