Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

PROJEKTOWANIE I BUDOWA STRON WWW

– Czy strona firmowa typu one page to dobre rozwiązanie?


 

Profesjonalne strony www zwykle składają się ze strony głównej oraz kilku tematycznych podstron. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne przedstawienie swojej firmy. Budowa stron www pozwala na zapoznanie się z ofertą, galerią zdjęć, składem osobowym firmy i innymi danymi. W opozycji do takich witryn są tzw. strony one pageczyli strony wizytówki. Czym charakteryzuje się taka strona?

Zalety strony one page

Strona wizytówka składa się z jednej strony, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje w większym lub mniejszym skrócie. Im mniej informacji zostanie zawartych, tym bardziej czytelna będzie strona. Taka idea budowy strony pozwala na jej wygodne przeglądanie na smartfonie, co jest ukłonem w stronę użytkowników posługującym się wyłącznie telefonami. To właśnie do tych użytkowników kierowana jest strona one page. Oprócz takiego udogodnienia, niewątpliwą zaletą takiej strony jest koszt jej wykonania. Tworzenie stron www wyceniane jest w zależności od ilości nakładu pracy i wprowadzonych na stronę treści. W takim przypadku, treści będzie mniej, a więc strona będzie tańsza. Nie wolno jednak dać się złapać w pułapkę takiego myślenia. Tanie strony internetowe, to nie zawsze znaczy profesjonalnie wykonane zlecenie. Projektowanie stron internetowych zależy także od wielu innych czynników. Jeżeli projektant www ma do dyspozycji tylko jedną stronę, musi się wykazać, aby była ona czytelna, przejrzysta, a jednocześnie przyciągająca uwagę i intuicyjna w obsłudze. Zwykle profesjonalne strony www one page zawierają kilka zakładek, które dostępne są z panelu u góry strony oraz w rozwiniętej formie jedna pod drugą.

Dla kogo one page

Oprócz licznych zalet, strona typu one page ma także kilka wad. Najpoważniejszą z nich jest to, że nie sprawdzi się do przedstawienia każdego przedsiębiorstwa. Projektowanie stron internetowych dużych firm zwykle wymaga zastosowania bardziej tradycyjnych rozwiązań. Strona-wizytówka będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich branży, w których najważniejsze jest pokazanie dokonań firmy. Fotograf, architekt wnętrz, grafik, manicurzystka lub przedstawiciel każdego innego wolnego zawodu, który prezentuje swoje dokonania za pomocą portfolio, skorzysta na takim rozwiązaniu. Kolejną wadą, ale jednocześnie zaletą takiej strony jest ograniczenie co do ilości zamieszczonej treści. Im więcej treści, tym strona wydaje się bardziej przytłaczająca, dlatego warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie będzie dobrym pomysłem. Być może konieczna będzie redukcja treści.

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!