Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH

– Aktualizacja strony internetowej. Dlaczego jest istotna?


 

Strona internetowa jest kluczowym źródłem informacji o firmie. To dzięki niej klient jest w stanie szybko poznać ofertę, znaleźć dane kontaktowe, lokalizację, a nawet historię powstania działalności. Wizja i misja firmy przedstawione w jasny i czytelny sposób, stanowią istotną kwestię w budowaniu wizerunku.  Ale to nie wszystko. Duże znaczenie ma również sposób zaprojektowania strony. Stworzenie jej zgodnie z zasadami UI(User Interface) i UX (User Experience) są obecnie koniecznością. UI  – zajmuje się pięknym i „przyjaznym interfejsem” – czyli stworzeniem użytkownikowi możliwości interakcji poprzez zamieszczenie dodatkowych widżetów, funkcjonalnych galerii, czy dzięki użyciu ikon jako oznaczenia. UX z kolei odpowiada za szeroko pojęty ogół doświadczeń dostarczanych użytkownikowi strony. Dobry UX, to funkcjonalna strona, działająca bez zastrzeżeń.

Należy pamiętać o tym, aby firmowa strona internetowa była aktualizowana na bieżąco – pod względem treści  ofertowych, blogowych, kontaktowych i teleadresowych. Są to najważniejsze dane, które powinny być zawsze aktualne i prawdziwe. Zamieszczanie na stronie informacji mijających się z prawdą potrafi być głęboką rysą na wizerunku i odstraszyć wielu klientów. Warto również zamieścić mapę dojazdową, opcję czatu, lub odnośnik do social mediów.

Ponadto zmieniające się zasady algorytmów Google – mające na celu pozycjonowanie stron – wymagają aby modernizować stronę pod względem jej budowy. Absolutną koniecznością jest użycie znaczników HTML5 i selektorów CSS3. Ważne jest również budowanie stron w sposób zgodny z zasadami RWD (Responsive Web Design) – aby wyświetlały się właściwie na wszystkich urządzeniach, w tym także mobilnych, np.:  tabletach, telefonach. Dzięki rozwojowi technologii i dużych możliwości telefonów, obecnie sprawdzamy na nich niemal wszystko. Są łatwe w użyciu, cechuje je niesamowita szybkość działania i są zawsze pod ręką, dlatego to niezwykle ważne, aby strona internetowa wyświetlała się na nich bez problemów. Aktualizacja strony internetowej, nie jest wydatkiem lecz inwestycją w wizerunek i rozpoznawalność marki, która w przyszłości zaowocuje zwiększonymi przychodami.

Aktualizacja stron jest niezbędna, z wielu powodów. Wykonana profesjonalnie będzie niezwykle pomocna, bez względu na branżę w której działa firma. Poza prostymi danymi, daje możliwość stworzenia konta klientów, list newsletterowych, czy stworzenia aplikacji. Ułatwi komunikację i wpłynie na rozpoznawalność. Warto podjąć takie kroki, aby wyprzedzić konkurencję.

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!