Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Jak wygląda proces tworzenia strony www w dużym uproszczeniu?


 

Brak strony internetowej, nawet dla firmy działającej lokalnie, jest ogromną wadą. Fanpage na Facebooku jest również ważny, ale jest zdecydowanie mniej przejrzysty. Ciężej dotrzeć do takich informacji jak godziny otwarcia, cennik czy oferowany asortyment.

W tym artykule opiszę w skrócie, co jest potrzebne do stworzenia witryny, która wygląda świetnie i działa dobrze, bez względu na branżę. Poniżej znajdziesz listę kroków, które trzeba przejść, aby mieć swoją stronę internetową.

 1. Uzyskaj nazwę domeny.

  Nazwa domeny to unikalny adres Twojej witryny.

  Chociaż firmy mają bardzo często nazwy domen takie same jak nazwy firm. W kontekście firmy ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób twoja domena będzie odpowiednia do twoich działań. Jest to pierwszy kontakt wielu osób z Twoją witryną, więc niech się liczy.

  Istnieją dwa koszty związane z wykupieniem domeny

  • Koszt zakupu nazwy domeny
  • Koszt utrzymania nazwy domeny rejestrowanej każdego roku.

  Większość  twórców witryn wybiera bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok. Potem opłaca coś na kształt abonamentu rocznego.

  2. Uzyskaj spersonalizowany adres e-mail.

  Adres z twoją domeną będzie zdecydowanie bardziej wiarygodny i ugruntowany niż adres na Gmail czy wp.pl. Ale bez obaw. Jeśli od kilku lat używasz skrzynki w gmail, wp.pl, onet i inne, to można stworzyć przekierowania z adresu firmowego na swój używany e-mail.

  3. Wybierz platformę lub cms do tworzenia stron internetowych.

  Najpopularniejszym cms-em do tworzenia stron www jest aktualnie WordPress i gorąco go rekomenduję.

  4. Wybierz gotowy szablon lub stworzony od podstaw dla Twojej witryny 

  Mamy już wybrane narzędzie do tworzenia stron internetowych, czas wybrać szablon. Po raz pierwszy możesz naprawdę zobaczyć, jak może wyglądać Twoja strona internetowa firmy. Ja unikam z korzystania z gotowych rozwiązań i tworzę od podstaw szablon. Sam proces tworzenia szablonu jest na tyle skomplikowany, że możńa stworzyć na jego podstawie kilka blogowych wpisów.

  5. Wypełniamy szablon treścią.

  Teraz nadszedł czas, aby dostosować ten ogólny szablon do własnych potrzeb, wymieniając całą treść zastępczą na swoją i dodając dodatkowe strony lub sekcje.

  Jeśli chodzi o strony, wszystkie witryny biznesowe będą potrzebować:

  • Silna strona główna. Odwiedzający powinni być w stanie szybko ustalić, co robisz, i płynnie przechodzić do innych sekcji.
  • Informacyjna strona „O nas” . Opowiedz ludziom swoją historię i dodaj zdjęcia swojego zespołu.
  • Rozbudowana strona “Oferta / Usługi / Cennik”, która zawiera listę świadczonych/oferowanych/wykonywanych usług, krótki opis każdej oraz kilka przykładowych zdjęć wykonanych usług lub sprzętu/maszyn za pomocą których jest wykonywana usługa.
  • Pokazowa strona “Galeria”, która ukazuje efekty świadczonych usług, sprzęt na jakim się pracuje, miejsce wykonywania usług itd.
  • Przejrzysta strona „Kontakt”. Klienci muszą wiedzieć, gdzie mogą cię znaleźć i jak najlepiej się z tobą skontaktować.


  6. Zoptymalizuj stronę pod kątem wyszukiwarek.

  Zapoznaj się ze narzędziami SEO (Search Engine Optimization) i zastanów się, które z nich wykorzystać, aby w wyszukiwarkach twoją stroną była odpowiednio pozycjonowana. Ma na to wpływ wiele czynników, które zdecydowanie warto poznać, aby trud włożony w zbudowanie strony nie poszedł na marne.

  7. Opublikuj.

  Opublikowanie strony to tak naprawdę dopiero początek. Trzeba regularnie ją ulepszać, monitorować i aktualizować.

   

   

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

 1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
 2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
 3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!