Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

BUDOWA STRON INTERNETOWYCH

– Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?


 

Wielu właścicieli firm i przedsiębiorstw w obecnych czasach bardzo dużą część obrotu realizuje poprzez transakcje za pośrednictwem swojego sklepu online. Jest to niewiarygodnie szybki i najbardziej bezpośredni kanał dystrybucji swoich produktów i usług. Mało który przedsiębiorca zakładając swoją stronę,  nie przekonał się do wielu zalet wynikających z tego typu kanału sprzedaży. Wciąż jednak zgodnie z badaniami około 30% firm nie posiada swojej własnej strony internetowej. Obecnie większość klientów dokonuje zakupów właśnie za pośrednictwem swoich laptopów oraz smartfonów, bez względu więc na branże, w jakiej firma działa, strona internetowa jest fundamentalnym elementem pozostawania z klientem w ciągłym kontakcie.

Jak założyć stronę internetową

Założenie strony internetowej jest bardzo prostym procesem dla każdego przedsiębiorcy, nawet tego, który w przeszłości nie miał żadnej styczności z nowoczesnymi technologiami. Najważniejsza jest chęć posiadania takiej strony oraz determinacja do ciągłego aktualizowania jej. Gdy w głowie powstaje pytanie, jak zrobić stronę internetową, właściciel strony ma dwie drogi wyboru. Po pierwsze, może skorzystać z ogólnodostępnych kreatorów tworzenia stron internetowych. Kreator strony internetowej to bardzo proste narzędzie, które pozwoli wykorzystać powszechnie dostępne darmowe “szkielety” strony i dopasować je do własnych treści oraz produktów lub usług, które pragniemy oferować.

Drugą, kosztowniejszą, lecz o wiele bardziej oryginalną opcją jest zwrócenie się do agencji, która na podstawie naszego pomysłu stworzy projekt autorskiej strony internetowej. Taki projekt w porozumieniu z właścicielem strony zostanie wcielony w życie. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, iż nasza strona internetowa będzie jedyna w swoim rodzaju w sieci.

Jak zainteresować klientów swoją stroną internetową 

Utrzymanie swojej strony internetowej to pracochłonne zajęcie, które wymaga sporo kreatywności oraz determinacji. Strona posiadająca jedynie ofertę produktów lub usług będzie uważana za klientów jedynie czymś w rodzaju platformy. Będą spędzać na tej stronie jedynie tyle czasu, ile wymaga tego od nich proces dokonywania transakcji. By bardziej związać klienta z naszą firmą, należy dostarczyć mu dodatkowych treści, z których klient będzie mógł wyciągnąć dla siebie jakąś wartość dodaną. Doskonałym przykładem jest stworzenie bloga firmowego, w którym publikowane będą wpisy dotyczące branży, w której firma działa, ciekawostek, zabawnych faktów. Blog firmowy sprawi, iż klient częściej będzie korzystać z naszej strony, będzie tam wchodzić tylko po to, by zapoznać się z nowym wpisem a wtedy przy okazji zakupi jakiś produkt. W tym momencie warto również wspomnieć o ważnej kwestii, jaką jest pozycjonowanie stron www. Za pomocą pozycjonowania poprawiamy wynik wyszukiwania naszej strony, co daje nam możliwość osiągania lepszych wyników w kwestii odwiedzin.

Dzięki stworzeniu firmowej strony internetowej klient będzie miał łatwy i co najważniejsze, zdalny dostęp do oferty naszego sklepu. Jeżeli dodatkowo stworzymy blog firmowy, klient będzie traktować nasz sklep jako źródło wiedzy godnej zaufania, co jeszcze bardziej skłoni go do zakupu w naszym sklepie.

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!