Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

BUDOWA STRON INTERNETOWYCH

Czym charakteryzuje się dobra strona www?


 

Możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców, chęć podzielenia się swoją pasją z innymi czy możliwość pracy zdalnej to tylko niektóre czynniki zachęcające do otwarcia działalności internetowej w formie bloga, e-sklepu czy strony tematycznej. Jednak zaprojektowanie estetycznej i funkcjonalnej witryny nie jest łatwym zadaniem. Poza wiedzą programistyczną ważna jest także umiejętność tworzenia interesujących treści czy dbanie o szatę graficzną strony. Dlaczego jest to takie ważne oraz jakie cechy powinna posiadać dobra strona internetowa?

Internet – bardzo tłoczne miejsce

Mnogość dostępnych kursów, poradników i szkoleń sprawia, że zdobycie specjalistycznej wiedzy stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek, a budowa stron www przez osoby niebędące profesjonalistami coraz bardziej powszechna. Potwierdzają to liczby. Na świecie co minutę publikowanych jest około 380 nowych witryn, aktualnie jest ich około 1,7 mld. Dla porównania w 2009 roku ich liczba wynosiła 0,2 mld co oznacza wzrost o 850% i wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma. Oznacza to, że chcąc zaistnieć w Internecie trzeba się wyróżnić. Profesjonalne strony www posiadają szereg cech, które sprawiają, że są one przyjazne zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek. Pogodzenie tych dwóch aspektów jest kluczowe dla każdego właściciela witryny internetowej. Po pierwsze strona musi być zoptymalizowana pod kątem SEO, w innym wypadku Internauci nie będą mogli odnaleźć strony wpisując określone zapytanie w wyszukiwarce. Z kolei nieatrakcyjna wizualnie, długo ładująca się strona z niskiej jakości treściami będzie nieatrakcyjna dla użytkowników. Sprawia to, że projektowanie stron internetowych jest naprawdę trudnym zadaniem.

Cechy dobrej strony www

Szybkość

Jedną z kluczowych cech dobrej strony internetowej jest szybkość jej działania. Osoby korzystające z Internetu oczekują, że w bardzo krótkim czasie znajdą to czego szukają. Oznacza to, że zbyt długo ładujące się witryny nie zostaną w ogóle odwiedzone, a Internauta poszuka odpowiedzi na swoje pytanie w innym miejscu. Profesjonalne strony www muszą być zatem szybkie. W tym celu warto np. skompresować pliki graficzne czy zadbać o odpowiednią implementację skryptów.

Bezpieczeństwo

Użytkownicy korzystający z Internetu oczekują, że odwiedzane przez nich strony będą bezpieczne, czyli wolne od wirusów czy oprogramowania szpiegującego. Standardem jest już certyfikat SSL. Jest on szczególnie ważny w przypadku e-sklepów czy banków gdzie podawane są wrażliwe dane. Zapewnia on ochronę informacji przesyłanych w formularzach czy danych transakcji przed nieautoryzowanym dostępem.

Treść

Mówi się, że treść jest obecnie najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności witryny. Publikowane teksty powinny w miarę możliwości wyczerpywać poruszany temat. Ważny jest także podział tekstu na akapity czy pogrubianie lub podkreślanie ważnych fragmentów, wszystko to wpływa na wygodę czytania. Ponadto treść warto urozmaicać zdjęciami, filmami czy animacjami.

Responsywność

Czasy kiedy budowa stron www ograniczała się do wykorzystania język html i prostych stylów css dawno się skończyły. Obecnie użytkownicy oczekują dobrze zaprojektowanych, interaktywnych stron z różnymi funkcjonalnościami, które będą dostosowane także do urządzeń mobilnych. Responsywność strony, czyli automatyczne dopasowywanie się jej szerokości do ekranu użytkownika jest obecnie bardzo istotna, ponieważ już dziś większość osób korzysta z Internetu za pomocą smartfonów i tabletów.

 

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!