Eleganckie i profesjonalne strony internetowe szyte na miarę
506098960 piotr.jeziorny@gmail.com

BLOG

MARKETING INTERNETOWY – POZYCJONOWANIE LOKALNE

Co warto wiedzieć o marketingu internetowym?


 

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie pojawiają się nowe formy promowania produktów i usług. W tej grupie bardzo ważną rolę odgrywa marketing internetowy, który pozwala znacząco poprawić dochody firm.

Marketing-co to takiego?

Pod pojęciem marketingu rozumiemy cały szereg działań, które mają na celu jak najlepsze rozpoznanie i zaspokojenie potrzeb konsumentów. Dzięki marketingowi można, więc znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży. Jednym z bardzo ważnych elementów marketingu jest promocja. W obecnych czasach coraz częściej prowadzona jest ona w Internecie. To właśnie, dlatego powstało pojęcie marketing internetowy.

Rodzaje marketingu internetowego

Internet to nowoczesne medium, które umożliwia nam promowanie na różnych poziomach. Jedną z popularniejszych form marketingu internetowego są banery graficzne umieszczane na stronach i blogach. Zazwyczaj są one powiązane tematycznie z treścią strony, aby przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych osób. Oprócz banerów stosuje się marketing poprzez pocztę email, wpisy sponsorowane oraz reklamy ukryte pod linkami. Warto wspomnieć także o programach partnerskich i reklamach umieszczanych na portalach społecznościowych.

Jak podnieść skuteczność marketingu internetowego?

Niezwykle ważnym elementem marketingu internetowego jest także tanie pozycjonowanie stron. Dzięki wszystkim zabiegom, jakie składają się na seo, można sprawić, że więcej osób będzie wchodzić na daną stronę. Ponadto nie będą to osoby przypadkowe, tylko takie, które poszukują danych produktów czy usług. Aby to osiągnąć warto zadbać o pozycjonowanie lokalne. Stosuje się je wtedy, gdy ktoś chce wypromować produkt na danym terenie. Można, więc zadbać o pozycjonowanie z uwzględnieniem frazy kluczowej na przykład “pozycjonowanie warszawa”. Dzięki temu na daną stronę będzie trafiać więcej osób, które poszukują tej usługi we wspomnianej lokalizacji.

Czy marketing internetowy jest trudny?

Marketing internetowy to coś, z czego może korzystać każdy przedsiębiorca, warto jednak wcześniej posiąść odpowiednią wiedzę. Jeśli przykładowo ktoś chce wykupić kampanie reklamowe na portalu społecznościowym powinien najpierw zastanowić się, do jakiej grupy docelowej kieruje swój produkt, w jakiej lokalizacji i jaki budżet może na ten cel przeznaczyć. Podobnie jest z zamawianiem wpisów reklamowych na stronach influencerów. Najpierw należy znaleźć stronę o tematyce, które może interesować nabywców z grupy docelowej. Jeśli ktoś sprzedaje ubrania powinien szukać dobrych blogów modowych. Trzeba też sprawdzić, jaki potencjał ma dana strona, jak często są dodawane wpisy i ilu ma stałych użytkowników. Jak widać marketing internetowy jest zbiorem bardzo dobrych narzędzi, trzeba tylko zapoznać się z zasadami ich działania, by móc je skutecznie stosować.

 

 


Czym na co dzień zajmuje się Grafik Freelancer Piotr Jeziorny? Działam w trzech kluczowych obszarach, wśród nich zajmuję się miedzy innymi:

  1. Tworzeniem stron internetowych – Projektowaniem profesjonalnych strony www. Budowaniem nowoczesnych strony www. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  2. Pozycjonuję strony internetowe na rynku lokalnym i ogólnopolskim – Optymalizuję strony www. Tworzę strategię link building. Specjalizuję się w skutecznym pozycjonowaniu stron www. Sprawdź moją ofertę taniego pozycjonowania. Aktywnie działam na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań,  Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka.
  3. Projektowaniem materiałów graficznych. Dla Twojej firmy stworzę identyfikację wizualną: zaprojektuję LOGO, wybiorę i przerobię najbardziej odpowiednie zdjęcia. Wykonam projekt wizytówki, ulotki, folderów, banerów i gadżetów reklamowych Zadbam abyś się wyróżniał wśród konkurencji. Znajdziesz mnie na terenie województwa wielkopolskiego, w miastach: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Skórzewo, Dąbrówka. Sprawdź moją ofertę jeszcze dziś!